| Marichui a întrebat:

Heiii. Mi-am cumparat de curand un card de 8GB, pentru telefon si abia acum am observat ca telefonul nu il primeste, sau nu stiu ce are, cert e ca eu am cardul in telefon si imi spune ca nu exista niciun card SD. Ce sa faaaac? Diseara plec la mare, si trebuie sa rezolv cat mai repede.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Opreste-l, scoate cardul, pune-l din nou, porneste din nou telefonul. Daca tot nu-l vede, e o defectiune la telefon sau card.

| Nelu62 a răspuns:

Poate e prea mare si nu il accepta telefonul. Nu ai spus nici ce telefon ai. Incearca in alt telefon care accepta 8GB si daca nu merge ar trebui sa ai la el garantie (depinde de unde l-ai luat).