| iiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Hello, am nevoie urgent. cum fac un site? atentie, vreau sa fie (site e ca exemplu) www.site.ro/com nu www.subsite.site.com/ro. multumesc, funda.

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Pai un site. ro daca te referi la domeniu asta se cumpara, nu se face.
De cumparat poti gasi la myhost.ro, xhost.ro ...etc.
Dupa ce ti-ai cumparat domeniu sau tot atunci iti trebuie sa mai cumperi si un plan de hosting adica o bucatica dintr-un server unde o sa fie gazduit site-ul tau.
Dupa ce ai rezolvat partea asta trebuie sa stii Html adaca il vrei simplu sau php daca il vrei complicat sau poti folosi pentru un simplu blog platforma "wordpress".
Mult succes.
Daca te intereseaza si alte Tutoriale PC, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro