| AnnaKarenina666 a întrebat:

Hello TPU! Se pricepe cineva la telefoane? De o săptămână și ceva atunci când îi dau mesaje unei persoane, aceasta nu le primește și nici eu nu primesc ce trimite ea. Chiar dacă după fiecare mesaj scrie cât o casă „MESAJ TRIMIS". De sunat putem să ne sunăm, dar atât. Aveți vreo idee de ce? OFER FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie cand am schimbat telefonul cu unul nou... este posibil deci sa ai un Centru de mesagerie cu numar gresit sau vechi, in setarile automate.
De exemplu, eu am, pentru Vodafone Live, +40722004000, si functioneaza bine. initial, cand s-a setat telefonul automat cu Vodafone, primise automat un numar gresit si nu mergea centrul de SMS-uri din telefon.
Intra in Mesagerie/Setari/Centrul de mesagerie, si verifica-ti numarul alocat. Functie de operator, daca nu esti la Vodafone, roaga pe careva care are un telefon ca al tau (similar ca retea si platforma, eu am android 4.0) sa iti dea numarul centrului de mesagerie... daca ai Vodafone Live si android 4.0, incearca-l pe asta de ti l-am dat eu.

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Deci ati fost una langa asta. Trebuie sa cautati barari p telefon si sa dezactivati toate bararile si tu si ea.
Apoi depinde de telefon sfatul meu este sa verificati daca aveti o aplicatie comunca care totusi va preia acee mesaje. Sunt multe perosane care iau aplicatii de mesaje fara sa stie exact ce faci. Eu am avut una la care daca puneam prieteni de mesaje, mesajele nu se duceau in inbox ci in respectiva aplicatie.