| robyroby a întrebat:

Hey. Am si eu o problema. Incerc sa instalez pe Pc Windows Vista ( Acum am xp ) si la un moment dat, cand imi cere partitia in care sa il instalez, nu imi arata nimic acolo. Ce pot face? Multumesc Anticipat

2 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Kongeriket, BIOS vine de la Basic Input/Output Systemhappy

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În ce sistem de alocare a fişierelor este format hard-disk-ul tău? NTFS? NTFS 2? Fat 32?
Dacă nu îţi arată deloc, nimic, înseamnă că nu îţi vede hard-disk-ul windows-ul Vista.
Intră în Binary Input Output System (BIOS) şi caută opţiunea care permite modificarea modului de citire a hard-disk-ului - în principiu ar trebui să ai de ales între "Ehanced" şi "IDE" sau "Classic".
Tu să alegi "Enhanced".
Succes.