| Vectra1 a întrebat:

Hey! Am un quadcore q9300 si am jucat un meci de cs go (pe la ora 4... erau cam 30 de grade afara ) si dupa am mai stat putin pe browser. Am avut intre 55 si 60 de grade la procesor. ESte normal? DAU FUNDA (avand in vedere ca este si afara cald )

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

N-ar strica racire mai buna.
Un ventilator suplimentar poate ajuta mult la evacuarea caldurii din interiorul carcasei. In lipsa, se poate demonta o laterala de pe carcasa (daca nu e in garantie). Ambele variante ajuta mult pe vreme caniculara.

| CPAElites a răspuns:

Da!