| Silver000 a întrebat:

Hey colegi TPU, cine imi spune cum as putea face bani din youtube?

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Este o poveste luuunga, dar pana atunci asigurate ca ai o camera vide fullHD, un spatiu unde poti filma, lumina adecvata, program cu ce sa editezi video-ul, apoi creaza-ti un canal youtube, iti activezi generarea de bani(setari canal yt, acolo ai sa ai toate informatiile de care ai nevoie) upload-eaza videoclipul, si asteapta sa devina viral, iar in timp daca strangi suficiente vizualizari vei reusi sa strangi ceva bani in contul tau de adsense si sa poti sa-i scoti, mult noroc!

1 răspuns:
| agirll a răspuns:

Trebuie sa astepti sa te faci cunoscut, ca multa lume sa iti vada videoclipurile, iar apoi ai putea avea de castigat. Trebuie lucrat mult pana acolo