| lorenna_6130 a întrebat:

Hey cum as putea sa sterg si eu datele de pe un cd sau dvd? de ex ca sa pot copia altceva p un cd mai vechi? urgent plz... dau fuuundaa pentru cel mai bun rasp care ma ajuta!:X

5 răspunsuri:
| DarKJoKeR a răspuns:

Imi pare rau, dar daca cd-ul nu e reinscriptibil nu poti face asta.Doar anumite cd-uri speciale pe care scrie rewritable pot fi rescrise.

| titi a răspuns:

Nu poti face asta cu un CD sau DVD obisnuit.Doar cu unul reinscriptionabil (CD-RW sau DVD-RW).

| Claudia a răspuns:

Nu ai cum sa le mai stergi.

| nutepriveste21 a răspuns:

Cu radiera! Nu se poate. Cumpara altu pe care sa scrie cd-rw sau dvd-rw, si o sa poti.

| vladucu a răspuns:

Nu stiu cat sa te ajute ar cd-ul au dvd-ul tau nu este recriptibil adica nu se poate rescrie desi exista asfel de cd-uri la noi in tara nu pea sunt cunoscute a fel si bleu ray-urile depre care se zice ca nu ar fi cinestie ce si un al doilea motivste ca stik-uile sunt mult mai eficiente i in plus pe cdwriter-ul tau tr sa scrie DVD-RW deci nu se poate deci funda daca te-am ajutat... oarecum si sa nu ii asculti pe cei ce zic ca la nero se poate, ca e o optiune, da se poate dar doar cu dvd-ul potrivit...pace big grin