| AndreeaWildVine a întrebat:

Hey everyone! as vrea sa stiu si eu cum pot sa-mi schimb limba calculatorului incat sa am literele respective limbii romane.

Răspuns Câştigător
| Slavian a răspuns:

Jos in coltul din dreapta este scris limba EN --> dai click dreapta pe ea --> Settings --> Add -->Si selectezi limba care trebuie apoi dai OK.
Apoi selectezi limba adaugata (de jos) si o folosesti.
La limba romana folosesti butoanele : '; = ] [ '... te descurci tu.

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Alt + shift.

| Cricket_3428 a răspuns:

E un program pentru asta. uite un link : http://www.mcworld.org/......glezeasca/

| LadyBya a răspuns:

Depinde daca o ai(limba)selectata. Daca da, in dreapta jos de tot sunt acele programe in "miniatura" si dupa aia e sageata aceea. Dupa aceea scrie "EN" dai click acolo si o sa apara "Romanian" si dai click pe ea. Daca vrei o alta limba(chiar si romana, poate nu ai)intri in my computer si in stanga mic, scrie control panel. Dai click. Dupa aceea dai pe date, time, language, and Regional Options. Dpa aceea dai click pe Regional and Laguage Options. Dupa aceea in fereastra cea alba dai languages si dapa ce iti apare dai details. Dai "Add..." si alegi limba pe care o vrei. Dupa aceea: OK si Apply.Si tot acolo jos de tot in dreapta un scrie EN alegi limba pe care ai vrut-o.
P. S.: Daca dupa ce intri in control panel si fereastra nu e de culoare albastra dai in stanga dedesubt unde scrie control panesl dai pe switch to category view.
Sper ca te-am ajutat.

| AndreeaWildVine explică:

La bara mea de jos nu e nici un ENwinking