| Angelicas a întrebat:

Hey salut! Am primit un cd de la o colega cu muzica si am incercat sa o copiez in calculator(am dat copy, apoi paste...ma rog stiti voi) dar cand am scos CD-ul nu a mai functionat tin sa mentionez ca sub numele melodiilor scria shortcut.
cum sa copiez un CD in calculator si sa ramana ce am copiat si dupa ce scot CD-ul? va rog ajutati-ma e urgent!:O3

3 răspunsuri:
| gamestoper1998 a răspuns:

Shortcut inseamna scurtatura adica nu fisier doar o iconita ce duce la accesarea fisierului.Normal ca scotand cd-ul shortcut-ul nu a mai avut de unde sa scurteze deoarece fisierul era pe cd.Tu cred cai ai facut in asa fel ca ai copiat doar shortcut-ul.Sau ar mai fii o varianta pretena ta o dat,, create shortcut'' si simplu o copiat aceste short-cuturi pe cd, bineinteles ca la ea mergand deoarece fisierele sursa is la ea in pc. Daca la toate melodiile de pe cd scrie shortcut poti sa il returnezi deoarece tie nu o sa iti mearga niciodata.

| gamestoper1998 a răspuns:

Daca nimic nu este adevarat sau daca ti se pare ca am gresit te rog sa ma corectezi si sa imi explici mai in amanun, daca poti happy.

| gabinistor a răspuns:

Daca pe cd erau track-uri asa se intampla. Cauta un convertor sa convertesti toate melodiile in format mp3.