| Lala20 a întrebat:

Am o curiozitate: iti poti sterge contul de facebook? Si legal trebuie sa ai 18 ani ca sa poti avea unul? Si e-mailul de la inregistrare/data nasterii iti apar pe profil? Astept raspunsuri adevarate! fundita tongue

Răspuns Câştigător
| luna a răspuns:

Contul de pe facebook poti sa il dezactivezi dar nu se strerge.Intra in baza de date. In profil iti va iesi toate datele tale daca nu impostezi profilul account cu atentie.Nu cred ca trebuie sa ai 18 ani ca sa poti face un profil dar sfatul meu e ca datele personale sa nu fie reale (asta pentru siguranta ta. data de natere, anul ). Pe facebook sunt multe persoane care fura identitatea altora si te poti trezi cu surprize.

2 răspunsuri:
| JuStKid a răspuns:

Ciao! sigur ca poti sterge contul! Este frt legal chiar daca esti minor! emailu si data iti pot aparea dar selectezi ca astea sa fie private e o casuta care iti arata! cam asta e. te astept in comunitatea noastra p facebook

| nonameanca a răspuns:

Da, il poti sterge; poti avea unul si daca n-ai 18 ani, nu te aresteaza nimeni; in ceea ce priveste afisarea e-mailul, datei nasterii, orasului, etc. depinde de setarile pe care la faci happy