| Calyope a întrebat:

am o intrebare happy Am facut niste poze cu Print Screen, dar nu stiu unde se duc, le-am facut cand eram intr-un joc.
Stiti voi?
Raspunsul corect FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| Miruna04 a răspuns:

Pai in primul rand, trebuie sa faci cate o poza si imediat te duci in Paint. Apoi te duci intr-un program in care poti decupa(sau "crop", mai scrie in unele), spre exemplu, eu folosesc Photoshop-ul si gata! Eu asa fac! Sper sa te ajute raspunsul!

6 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Intra in start menu si dai pe lupa aceea care scrie Search..Cum se numesc imaginile cand faci screen? Daca nu stii incearca snapshot, sau screen, pana reusesti sa da-i de ele.Iti va scrie unde le-o salvat!winking Bafta

| M4RK a răspuns:

In folderul cu jocul nu acolo iti intra intru-un folder screenshot asa ceva.

| xBya a răspuns:

Te duci in Paint si dai Ctrl + V.

| ŞtefanaTCK a răspuns:

Cum a spus şi @Miruna04, după ce ai făcut un PrintScreen (adică după ce ai apasat butonul PrtScn) trebuie să mergi în Paint şi să apeşi Ctrl + V. Îţi va apărea imaginea şi apoi o poţi salva unde doreşti.
Îmi pare rău să te anunţ, dar doar apăsând butonul PrtScn nu ai salvat acele ScreenShot-uri în PC. big grin
Singura alternativă pe care o ai, în cazul în care vrei să faci ScreenShou-uri într-un joc e să apeşi butonul când eşti în joc la locul pe care vrei să îl fotografiezi apoi să ieşi şi să îl pui în Paint aşa cum am explicat mai sus.

Baftă!

| dZZanK a răspuns:

Poti folosi si Paint. Apesi Ctrl+V si iti apare poza facuta.

Funda?

| CartofulFred a răspuns:

In Narnia.