| Saskesai a întrebat:

Hey TPU

Am o problema cu Google Chrome.
Atunci cand umblu pe el odata la 20 de minute imi apare o fila noua in care se afla o reclama, nu fac nimic pr si simplu apare asa dintr-o data. Am incercat sa-mi sterg google chrome din control panel dar imi spune sa inchid toate ferestrele google, desi sunt inchise.

Daca nu stiti sa imi raspundeti la prima intrebare va rog sa-mi spune-ti cum as putea sterge google chrome din pc ca apoi sa-l instalez la loc.

Multumesc o zi buna!

Răspuns Câştigător
| Andrei2991 a răspuns:

Du-te la setari/settings si ai un panou la stanga ta numit History/istoric Settings/setari si extensions/extensii. Dai pe Extensii si apoi stergii toate de care nu ai nevoie. Apesi pe cosul de gunoi din dreapta... Daca nu merge asa atunci da click dreapta pe taskbar(bara ai de jos unde vezi chrome-ul sia bla bla bla. Si dai pe Task Manager --> Dai click pe processes/details depinde daca ai win 8.1 dai pe details si vezi chrome, dai click dreapta pe el apoi end process tree, iarasi click dreapta pe chrome si end process. Dupa aceea incearca sa dezinstalezi chrome-ul daca nu a mers prima data...

3 răspunsuri:
| Rockat a răspuns:

În dreapta sus ai 3 lini. Da-i pe ele, apoi apeși pe settings(setări). În parte stângă în pagina care s-a deschis ai extensions (extensii), da-i click acolo. Și șterge orice extensie ți se pare rău voitoare, indiferent ce nume are. Am avut una care s-a instalat singura, se numea "NO ads" si chiar aia imi facea sa apara reclama.

| kar1GaNNN a răspuns:

Sterge extensile din " Settings " din dreapta browser-ului sus, stergi toate extensiile de care nu ai nevoie.