| Café18 a întrebat:

am si eu o problema
Am un pc generatie veche cam 2006 cu modelul ram ddr2 si un notebook Acer aspire one in 2009 e cumparat.
Eu vreau sa imi cumpar o placa video la pc si 2gb ram.
Se merita?
PC are urmatoarele: Procesor Intel(r) Celentor 24. 4Ghz
HDD:320 gb
Ram :721 mb
Placa Video :32MB 129bit Nvidia
Se merita la un ugrade?

Sau e mai perform, an notebook-ul?
Cutonguerocesor de 1.66 ghz
Ram 1gb
Placa video 258MB
Doar atat vreau sa stiu se merita un ugrade la PC?

Fundita!

Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Sfatul meu... vinde ambele calculatoare si ia-ti un sistem nou cu ddr3 cu o placa video incorporata pe placa de baza, ddramul 2 este scump iar placa video daca o iei o iei degeaba ca te va tine in loc procesorul... asta daca nu cumva o sa iti crape altceva. Pastreaza hard discul intrucat diferenta intre vechi si nou este prea mare, iar 320 gb sunt suficienti (daca este s-ata e ok) Acesta ar fi OK: http://bit.ly/Desktop-PC

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat