| Bizzle a întrebat:

Chiar nu stiu ce s-a intamplat! De doua trei zile PC-ul meu merge dea dreptul complet PROST! Cel putin pana mi se deschide o pagina noua astept dupa azi am intrat pe facebook,dar nu imi apare imaginea de profil, imaginile postate, imi apare cu alb si ceva in mijloc nu stiu sa explic si nu stiu cum sa va arat.Jocurile imi merg perfect fara lag. Pana se deschide asteeeept pana apar iconitele asteeeeeept, inainte in cateva secunde se deschidea COMPLET fara nici o probleme.Ce naiba sa intampplat? Doar mi-am refacut PC-ul acum vreo 1 luna.Cu tot nou, procesor, placa video... Imi puteti da vreoun sfat? Ce sa fac? Chiar devine dea dreptul enervant!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Ce e ala AVG? Considera ca nu ai antivirus!

10 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ca sa descartezi un virus descarca malwarebytes free si da o scanare. vezi ca o sa-ti stearga si crackuri daca ai cumva la jocuri. apoi imi spui cum merge pc. apropo, AVG e un antivirus bun. detecteaza bine. nu sunt fan AVG dar merge bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei_Denis_1999 a răspuns:

În primul rând lasă-mi configurația PC-ului tău într-un comment și ce antivirus folosești, browser etc.
Dacă bagi toate minunățiile pe el normal că va merge greu PC. aștept răspunsul la ce am scris mai sus.

| Bizzle explică (pentru Andrei_Denis_1999):

Ce sa bag pe el? Am 2 jocuri si vreo 10 poze... Folosesc Google Chrome si AVG 2014

| Bizzle explică (pentru K0sti):

Really? Nu stii ce e ala AVG?

| K0sti a răspuns (pentru Bizzle):

Sa-ti mai repet? Ia uite, mai auto-citez: "Considera ca nu ai antivirus!"

| Bizzle explică (pentru K0sti):

Da bun si unde bati cu asta?

| K0sti a răspuns (pentru Bizzle):

Sa-ti explic mai pe intelesul tau. AVG-ul e o facatura de antivirus, tocmai de aia ti-am spus ca poti considera ca nu ai antivirus. Din ce povestesti, mai mult ca sigur ai virusi. Ca atare, instaleaza un antivirus bun (Kaspersky, Bitdefender) si da o scanare full.

| Bizzle explică (pentru K0sti):

Ai avut dreptate, am dat o scanare cu AVG-ul, dar nu a reusit sa dea remove la nici un virus.Sa il iau trial? La Kaspersky ma refer.Eu il iau de pe siteul asta http://usa.kaspersky.com/downloads/free-home-trials/anti-virus,sper sa fie ok :)).

| K0sti a răspuns (pentru Bizzle):

Http://www.kaspersky.com/internet-security-free-trial
Poti sa bagi orice mail!

| K0sti a răspuns (pentru Bizzle):

Ce e ala AVG? Considera ca nu ai antivirus!