| ILoveMusic99 a întrebat:

Cine ma poate invata si pe mine cum sa pun pe un DVD, poze si filmari din vacanta.Mentionez ca am pe calculator NeroStarSmart.Cel mai bun raspuns FUNDITA promit :*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, trebuie să ai NeroStartSmart şi să scrie în locrul în care bagi DVD-ul RW. Şi le pui pe DVD. Baftăhappy

| LDCCristi a răspuns:

Iti explic mai detaliat pentru ca esti draguta, frumoasa si de seama cu mine.
1)Prima data scoti tot ce vrei pe desktop.
2)Bagi DVD-in pc si intri in nero.
3)Cand ai intrat aici iti apare un program frumusel colorat si sus in mijoc iti apare CD.
4)Dai click acolo si alegi DVD.
5)Te duci mai jos cu mausu si iti apare un fel de foaie cu linii drepte trase pe ea.
6)Te duci acolo si alegi Make data DVD.
7)Acum tot ce vrei tu dai copy-paste acolo si ti se va incarca mai jos ceva cu verde.
8)Dupa dai next iar in dreapta iti apare o sageata si alegi viteza la 6.
9)Dupa dai iar next si astepti sa se incarce 100%
10)Dupa o sa scrie Burning succeful (ceva de genu)
11)Dai ok dai iar next si iti iese automat DVD-ul.
12)Dupa dai X si numai X pana ai iesit din nero.
13)Sfarsit! Poate dai si tu un nr de telefon in privat. Te poooppp.

| Vatavu_Bogdan_1992 a răspuns:

Introduci dvd-ul, deschizi NeroStartSmart, selectezi Make Data DVD/Data Burning depinde de versiune, iti alegi fisierele si le pui acolo(merge pus folder direct) si dupa dai burn si poate cateva next-uri si gata