| alex_9030 a întrebat:

Cum pot sa-mi modific scrisul la messenger? Adica sa scriu mereu cu aceiasi culoare si acelasi scris chiar daca ies; sa ramana mereu. dau fundita!:d

Răspuns Câştigător
| denismihaita a răspuns:

Sal. deci : Intri in messenger, te loghezi si dupa aceea sus la mess, dai click pe : Messenger > Preferences > Appearence ( este in stanga, mai sus ) > Change Fonts & Colors > Iti alegi cum vrei sa fie > dai OK > Apply > Ok. si gata! Ramane asa. Sper ca ai inteles si sper ca iti e de folos. Fundita plzzwinking.

7 răspunsuri:
| karlikuicsddd a răspuns:

Buna. Uite pasii :
1. Intrii la messenger apoi scrie sus "Messenger". Apesi acolo
2. In acea lista scrie "Preferences". Acolo sunt mai multe categorii in stanga.
3. In lista din stanga scrie "Appearance". Apesi acolo
4. Scrie acolo " Default font and color for message windows" E o casuta pe care scrie " Change fonts &colors" Apesi acolo.
5. iar acolo iti apar toate stilurile de scris si culoarea.
funda?

| Izzﻵ a răspuns:

Buna happy

Deci dai la messenger sus si mai jos este preferences dai click. In stanga este o lista cu : general, alerts and Sounds si pot appearance dai acolo si scrie in partea dreapta : Change Fonts andre colors. dai acolo. La font pui in ce fel sa scrie de ex : Comic sans mersi ( eu asta il am si e supper ) la Font style dai cum sa scrie de ex eu am Bold scrie mai ingrosat. la Size : este marimea : eu am 10, effects poti da underline sa fie subliniat cu o linie daca vrei bifezi casuta daca nu o lasi nebifata happy font color culoarea scrisului eu o am mova. la Sample iti arata cum vei scrie dar cu litere mari happy dupa ce ai terminat de editat dai ok si apoi apply jos in dreapta in colt happy

Sper ca te-am ajutat :* byee :*

| MaimoSH a răspuns:

Salut.Am sa iti explic eu.Cand intrii pe messenger scrie sus de tot Yahoo Messenger. Apoi mai jos scrie asa:Messenger Contacts Actions Help. Dai clic pe Messengersi mergi jos la Preferences. Dai clic pe Preferences. Apoi in stanga o sa-ti scrie asa:General Alerts&Sounds Appearance etc. Dai clic pe Appearance. Dai clic pe Change Fonts &Colors... Apoi iti alegi scrisul si marimea si dai clic pe negru acolo unde scrie Front Color si apoi dai OK si apoi apesi acolo jos unde scrie Apply si OK.Si gata. Sper ca ti-am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci...intri cu id tau pe mess, si sus este un loc unde scrie "Messenger". Dai click pe el si acolo cauti in lista "Appearance". Acolo o sa gasesti "Change Fonts&Colors". Dai click pe el si modifici ce vrei. Apoi o sa-ti ramana asa. Sper ca te-am ajutatphbbbbt

| pbkbtttllll a răspuns:

Intri pe mess, apoi dai sus la Messenger => Preferences => ti se va deschide o fereastra noua => dai click pe Appearance =>in dreapta dai click pe Change fonts & colors => alegi marimea, culoarea si tipul scrisului (ca sa schimbi culoarea dai pe dreptunghiul negru) O seara placutabig grin

| raulcool33 a răspuns:

Messenger+preferences+appearance+chamge fonts&colors

| Ank_1490 a răspuns:

Dai sus, deasupra pozei tale de la avatar, la " Messenger" si dupa aia dai la "Preference " (pe al 11-lea rand), si trebuie sa-ti apara " yahoo.messanger preferences" si la category dai la "appearance" (al trei-lea rand) si dal la "Default font and color for message windous"... Si de aclo iti alegi scrisulhappy