| Saskesai a întrebat:

HEY TPU
dupa ce telefonul se incarca complet arata ca nu se mai incarca, deci daca il las in priza se poate strica bateria sau nustiu? Ma gandeam ca daca nu mai arata ca se incarca nu mai trebuie sa.mi fac griji ca se poate strica bateria :p
Astept pareri

O seara bunaaa

4 răspunsuri:
| Shinobi589 a răspuns:

Exista riscul ca bateria sa se incalzeasca si sa ia fos

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Eu il las toata noaptea de fiecare data cand il incarc.Si fac asta de ani de zile.

| RaduTN a răspuns:

Ai un telefon destept daca dupa incarcarea completa opreste de tot alimentarea. Nu-ti fa probleme, nu se strica nimic. Telefonul se protejeaza facand asta.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Daca ai o aplicatie pe telefon ce opreste incarcarea dupa ce ajunge la 100% ( gen Battery Doctor pe android) nu o sa ai probleme. Daca nu ai un asemenea sistem de protectie. se poate ajunge si la foc, dar ca motiv initial de ingrijorare e faptul ca in cateva saptamani capaccitatea bateriei se va micsora substantial si in loc sa iti tina telefonul incarcat o zi o sa iti tina numai cateva ore!