| JustMeForever3 a întrebat:

mi-am luat niste ochelari VR si am incercat sa descarc anumite jocuri si spune ca nu sunt compatibile, oare sa fie din cauza androidului)am 5.1.1) si telefonul este j7.Nu ati putea sa imi spuneti cum sa dau upgrade la Android?

1 răspuns:
| JohnRifle44 a răspuns:

Motivul pentru care nu sunt compatibile este pentru ca telefonul nu are Senzor Giroscop. Nu are legatura cu Androidul. Ca sa faci upgrade la Android trebuie sa mergi la Settings>About Device>Update sau daca ai telefonul in romana: Setari>Despre dispositiv>Actualizare sistem. Daca nu iti gaseste nici un update, inseamna ca telefonul tau nu a primit noul Android si nu poti face upgrade.