| XxLolllxX a întrebat:

Vreau sa fac un Trailer pentru o carte si nu stiu cum sa iau secvente dintr-un alt film sau videoclipuri si sa le pun in video... Ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cel mai laîndemână program cu care poţi face asta este Windows mouvei Macker.Se iau clipurile din care vrei să iai secvenţele, se taie folosind programul secvenţele ce vrei să le păstrezi, apoi tot cu Windows Mouvie Macker vei lipii secvenţele clipurilor astfel încât să rezulte un colaj video din videoclipuri.Se salvează şi cam asta e.Tot o dată dacă vrei poţi adăuga tranziţii şi tranziţii video între secvenţele video selectate, asta ca să dai un aspect interesant trailerului tău.Succes

| cupydo0n a răspuns:

Video Movie Maker este cel mai simplu program de acest gen si nici nu trebuie sa il instalezi, il ai instalat odata cu windows-ul si il gasesti in bara de la start/acesorii.
Pentru a face un videoclip din mai multe trebuie in primul rand se le ai pe calculator. Le bagi in program si decupezi partile pe care le vrei dupa le pui cap la cap asa cum vrei tu.

Daca nu esti sigur ca poti face, cauta un tutorial pe internet despre cum se foloseste programul.

O zi buna.

| Kirito21 a răspuns:

Cu ce program vrei sa lucrezi?

| XxLolllxX explică (pentru Kirito21):

Nu stiu nici eu, dar in orice caz cel mai simplu :/

| Kirito21 a răspuns (pentru XxLolllxX):

In acest caz W.M.M. este cel mai simplu de manevrat nu are chiar asa de multe efecte dar pentru ceva mai simplu merge. cauta tutoriale ca sa te descurci mai bine.