| WvW05 a întrebat:

HTC One M9 Plus, Samsung Galaxy S6 EDGE sau Motorola DROID Turbo?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Galaxy s6 edge este alegerea inteleapta. La ora actuala este cel mai bun telefon cu android existent.
De ce?
E cel mai performant android, fiind cu cel putin 20% mai performant decat concurenta(in timp ce m9 plus se chinuie cu 50k in antutu, s6 edge scoate fara probleme peste 60k, deoarece utilizeaza un procesor Exynos, foarte rapid).
2. Nu se incalzeste. M9 plus nu se incalzeste nici el extrem, dar e inferior, si asta se vede mai ales in jocuri. Insa daca era sa iau m9, era prapad, deoarece diferenta era enorma, in timp ce m9 lua foc s6 era ok.
Apoi, camera, la s6 se stie foarte bine ca alaturi de g4, au cele mai bune camere de pe androizi la ora actuala.
Droid turbo e ok ca are bateria mai mare iar performantele asemanatoare cu ale lui note 4.
Oricum, castigator e clar s6.

| CPAElites a răspuns:

Meizu mx4 Pro Se pisa pe toate alea la un loc!

| Quiin a răspuns:

Hei. Eu am HTC 510 desire. Si il am de un an, merge perfect si tine bateria foarte mult. In plus, Htc a fost primul telefon cu android, varul meu care e priceput in telefoane si laptopuri, a spus ca e HTC-urile sunt cele mai bune. Acum fa cum vrei. Sper sa alegi corect. Eu am avut Samsung Galaxy. si nu m-a tinut mult. Bafta!

| Erickuta a răspuns:

NU iti lua HTC ...nu e bun de nimic tongue ia-ti Samsung Galaxy S6 EDGE (cum vrei tu oricum) *parerea mea*