| yonutz63991 a întrebat:

Huawei Ascend G300 este bun? Posesorii acestui telefon sa imi spuna daca au intampinat probleme.

Funda!

Răspuns Câştigător
| Manolache_Alexa_1989 a răspuns:

Pentru Ensem.ce ai posta tu acolo este pentru un alt telefon, in nici un caz pentru Huawei Ascend g300.iar pentru Cosmotel nu pot spune decat ca sunt o groaza de idioti ca el in Romania.acuma sa revenim la telefonul nostru.sunt posesor al acestuie telefon de cateva zile.pot spune asa ca plusuri:finisaj foarte bun, se misca foarte bine, functioaneaza aboslut tot la el foarte bine, inclusiv gps(am instalat igo)si merge foate bine, repede si exact, display capacitiv de 4 inch capacitiv, care raspunde impecabil la comenzi, memorie mare interna, camera foto de 5mpx cu blitz m-a impresionat foarte mult sincer, face niste poze super bune(le-am scos in pc si se vad super bine si clar), nici pe departe nu ma asteptam la asa o calitate a pozelor pentru un telefon made in china...acuma ca minusuri ar fi:sunetul se aude foarte incet(music player si ton de apel), am vorbit prin e-amail cu cei de la Huawei si au spus ca acest inconvenient se va rezolva cu urmatorul update la android 4.0.intre timp se rezolva si aceasta problema cu un program(Volume+).in rest ma declar pe deplin satisfacut de acest telefon, nu am alte comentarii negative de facut, am avut multe telefoane cu android pana acum dar pot spune ca acest telefon isi face toti banii.cu stima.

9 răspunsuri:
| Ensem a răspuns:

Stiu ca firma e cam slabuta..in sensul ca nu a prea facut telefoane bune niciodata.Modelul acesta pare mai ok decat restul dar tot nu ti-l recomand.Lista de apeluri e praf..retine foooarte putine apeluri, Memoria interna e mica, dar asta nu conteaza ca poti rezolva cu un card SD, e cam greut..are 110g, camera are doar 3. 15 deci pozele nu o sa iasa deloc clare, iar bateria tine fooarte putin.Probabil ca trebuie sa-l incarci din 3 in 3 zile. Sper ca te-am ajutat.

| yonutz63991 explică (pentru Ensem):

Tu esti tampit? cauta pe google Huawei ascend g300 inainte sa comentezi!
Zi mersi ca nu te denunt!

| andreyuu a răspuns (pentru yonutz63991):

Bravo! Nici macar nu stie despre ce vorbeste.

| Cosmotel a răspuns (pentru yonutz63991):

Pentru ce sa-l denunti? pentru ca si-a spus punctul de vedere? te denunt eu pentru ca l-ai jignit aiurea. du-te cu chinezariile tale de aici.

| yonutz63991 explică (pentru Cosmotel):

L-am jignit ca a comentat ca nu avea ce face! Nimic din ce a spus nu era adevarat!

| Ensem a răspuns (pentru yonutz63991):

Nu eu am dat comentariul acela, nu stiu ce dracu se intampla, acel comentariu l-am primit eu la una din intrebarile mele de la o fata, cand am intrebat de o firma de telfon :tot Huawei

| Manolache_Alexa_1989 a răspuns:

Revin cu un alt comentariu.S-a rezolvat si problema cu sunetul la telefon.In urma reclamatiilor, Vodafone a facut un update care se poate descarca gratuit din meniul telefonului si vreau sa spun ca acum se aude impecabil telefonul, foarte tare si foarte clar.Sunt impresionat sincer.Intre timp am tot butonat telefonul si pot spune ca nu i-am gasit inca vreun defect, functioneaza impecabil, sunt total multumit de alegerea facuta.Pentru a rezolva problema cu sunetul faceti urmatorii pasi:intrati in setari, intrati in,, despre telefon"(ultimul de jos), actualizare online, actualizare program de baza.Acolo o sa gasiti un update postat de Vodafone.Download,instalare,telefonul se opreste, face update, porneste si totul merge perfect dupa aceea..sunetul este impresionant.Stima si sper ca am putut fi de ajutor cu acest post tuturor posesorilor acestui telefon.

| yonutz63991 explică (pentru Manolache_Alexa_1989):

Ati fost de foarte mult ajutor! Dar de exemplu daca iau dupa alt site(care da mai ieftin tel -nu Vodafone) mai e aceea aplicatie?

| Ionut_Baducu_1995 a răspuns:

Telefonul in prima saptamana mi s`a parut ok,dupa care nu mai imi apareau pozele in galerie,l`am dus la garantie, l`au facut, totul bine si frumos, dar in momentul cand il bag la incarcat, telefonul se misca foarte incet si nu raspunde cum trebuie la comenzi. Sunt cam dezamagit.