| arabu71 a întrebat:

I-mi merge foarte greu leptopul si nu stiu din ce cauza? A-m 39 de giga de memorie in C si am liber 17giga, in D a-m 109 si liber104! Cum pot sa-l fac sa mearga mai repede? A-m descarcat un program cool digi tv, poate sa fie din aceasta cauza?

Răspuns Câştigător
| cby a răspuns:

Era bine daca spuneai si ce model este laptopul. Nu conteaza (asa de mult) spatiul de pe hard disk, mai degraba RAM-ul si aplicatiile deschise in paralel care pot incarca procesorul si micsora viteza de lucru. De asemenea elimina datele de navigare (istoric, cookies etc.) din browser, elibereaza desktopul de icoane inutile si fisiere. Daca este un model mai vechi/slab incearca sa instalezi Winodows XP, are cerinte mai modeste.

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Scuze ca-ti zic, dar esti analfabet. Ai scris fiecare cuvant posibil despartit.

| catalin13 a răspuns:

Depinde de ce windows ai instalat pe laptop, si ce aplicatii folosesti. Nu tine deschise mai mult de 3-4 aplicatii deodata, daca nu ai un laptop performant, deoarece il soliciti foarte mult. Iti recomand Windows Xp.