| cancelarul a întrebat:

Imi merge computerul foarte greu,windowsul este instalat recent,se blocheaza foarte des,iar ieri mi-a aparut acel blue screen cand il porneam, care se pare ca s-a reparat singur.
Nu stiu din ce cauza imi merge asa greu si cand pornesc browserul

4 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Probabil de vina este sistemul tau, sau cine stie ce update-uri ai mai facut.

Acel blue screen poate fi -in completare la ce a raspuns un coleg mai sus- si de la update-uri (ai facut un update la palca video spre exemplu, sau ceva asemanator).

| cancelarul explică (pentru Magnifico):

Am patit chestia asta pe 2 windowsuri diferite, nu exista un mod sa verific daca este din cauza Hard Disk-ului

| Memories a răspuns:

Poate ne dai si noua niste informatii despre ce calculator ai...de ex ramii, placa video, procesorul.Eu stiu ca bluescreen da cand ai probleme cu hard diskul deci ori nu e pozitionat bine acolo ori e prea incarcat ori e pe duca...

| cancelarul explică (pentru Memories):

Computerul este cat de cat bun am 4 gb de rami, este de la hard disk? Mi-am schimbat si sursa la el ma gandeam ca asta sa fie problema.