| alex01vasi a întrebat:

Imi spuneti si mie un laptop bun pentru gameing undeva la 3000-3500lei?

5 răspunsuri:
| Madrill a răspuns:

Orice laptop cu procesor puternic si placa video dedicata(ca sa ai si acceleratie 3d). Si la banii aia gasesti ceva frumos sigur. Intra pe emag.ro sau cel.ro si nu ai cum sa nu gasesti ce-ti trebuie.

| serverconfig a răspuns:

Buna ziua. Va recomandam unul din modelele de mai jos :

http://www.serverconfig.ro/......hz-5524091

http://www.serverconfig.ro/......-2-5524205

| Gabi05 a răspuns:

Nu merita laptop de banii aia, si chiar daca ai gasi ceva bun, tot prost va fi in comparatie cu un desktop.

In 3500lei ai un desktop de 5x mai puternic ca un laptop.

Oricum laptop-urile poate sa aiba si mama lor de componente ca nu sunt de gaming laptop-urile.

Astea precum Alienware sunt niste tampenii cu o configuratie mai buna.
Daca vrei gaming, atunci un desktop pe componente.

| BlackBoyHD a răspuns:

Are dreptate gabi!

| Stefxn a răspuns:

Iti sugerez sa alegi doar una intre "laptop" si "gaming" ca luate doar cate una o sa fie de 10x mai performante. Ambele impreuna nu se prea descurca din pacate.