| VanHelsinG007 a întrebat:

Important:cam cat m-ar costa un astfel de calculator:hdd 500gb, placa video 1gb, 4gb ram(plus procesor,placa de baza,audio, carcasa). astept raspunsuri

7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Pai depinde...Tu ai zis doar hdd 500gb placa video 1 gb si 4 gb ram.La procesor nu ai spus nimic.Ce frecventa? Cate nuclee? AMD sau Intel? Ai dat prea putine detalii.Zi tot ce vrei la placa video, ram, procesor, placa de baza, audio...etc.daca vrei sa suporte mai multe placi video, ce tehnologi sa aiba placa video, ce direct X sa aiba..etc.

| Magnifico a răspuns:

Ca sa iti faci o idee eu am bagat 1000 ron intr-unul pentru ai pune:

-un HDD de 500 de Gb astfel ca acum am 580 (mai aveam unul)

-o placa video NVIDIA GEFORCE 210 de 1 Gb

-un procesor Intel Pentium Dual CPU de 2.00 Ghz

- si Ram 2 GB (2046)

Deci pana in 1500 ron depinde acum toate costa, poate ceva mai putin sau poate ceva mai mult.

Bafta!

P.S: Cu configuratia care ti-am spus-o mai devreme: http://i.imgur.com/FnZDN.jpg

(pentru Gaming cu alte cuvinte)

| Magnifico a răspuns:

P.S 2: Am uitat sa precizez ca carcasa eu o aveam deja, la fel si celelalte, am mai dat 50 ron pe un sistem audio si sunt mandru de el laughing
Deci pana in 2000 RON.

Bafta!

| VanHelsinG007 explică (pentru Magnifico):

Mersi

| VanHelsinG007 explică (pentru Magnifico):

Bine.ma-m interesat si am auzit ca m-ar costa 17milioane, cu totul.auzi,tu cand joci toate jocurile alea? am vazut ca ai cdhack! dracusorule....imi lasi id tau? poate mai vorbim

| Magnifico a răspuns (pentru VanHelsinG007):

De ce dracusor?

CHDACK ti se pare rau?
Sa vezi ce le fac cand am bagat BadBoy-ul si cfg-ul (creat de mine) pentru schimbarea nick-ului (joc doar pe servere respawn cu cod ) big grin

De jucat le-am jucat pe toate.Cei drept nu le-am terminat ci asa cate putin din fiecare am "gustat" doar.
Id-ul meu e "IncomparablementeMagnifico"

batting eyelashes

| VanHelsinG007 explică (pentru Magnifico):

Shadow zi tu ce unitate poti sa cumperi la 17milioane cu cele care le-am scris plus restul ce mai trebuiesc...