| IUnicorn69 a întrebat:

În cat timp ajunge o comanda de la eMAG?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Depinde prin cine e trimis, daca e trimis prin urgent cargus =doamne fereste, daca e trimis prin fan curier e mult ok

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Depinde de multi factori: de distanta, perioada in care faci comanda, daca produsul trebuie luat de la alt furnizor (nefiind in stocul lor) etc.
Am comandat vara un telefon, dar mi-a vent in 14 zile, pentru ca memoria externa suplimentara se afla la alt furnizor si de aceea nu mi-au putut expedia produsul principal.
De Sarbatori, poti avea ghinionul ca livrarea sa se faca, de cele mai multe ori, cu intarziere.
Se fac livrari si sambata, din cate stiu.

| TheRealFantasy a răspuns:

Depinde ce cumperi si ce curier vine cu produsul tau, distanta de la sediul lor la adresa ta si modul de livrare.
Am comandat un laptop de ~2500 lei si un telefon de 1300 in aceeasi zi si laptop-ul a venit a doua zi in timp ce telefonul a ajuns dupa 2 saptamani, ambele prin fan courier.
Sameday (curierat) sunt varza, cargus acelasi lucru.
In conditii normale cu fan ar trebui sa vina in 1-3 zile.

| Marian9978 a răspuns:

Pana acum mi-a venit prin sameday si au ajuns in 2 zile, azi imi prin fan cour ier si astept sa vad ce si cum