| Sonia822 a întrebat:

In ce conditii se aprinde ``lanterna`` la telefon in timpul unei conversatii? Utilizatorul poate avea camera pornita, dar a dus telefonul la ureche? In ce alte situatii se aprinde?

2 răspunsuri:
| TudorDD a răspuns:

Doar dacă lanterna este pornită din bara de stare sau o aplicație pentru lanternă. Atât.

| andreierdna91 a răspuns:

Daca telefonul are o problema cu senzorul de proximitate poti atinge cu urechea/fata ecranul si poti porni lanterna din bara de stare.
Mai exista o functie de aprindere a led-ului atunci cand suna telefonul (in accesibilitate) si eventual sa intervina o eroare care sa o blocheze pe ON, dar mai greu de crezut cu versiunile noi de android.