| TudyMNX a întrebat:

In cel mai bun caz ce procesor pot pune pe o placa PCi expres ATA133 ddr2?
Si daca mai stiti ceva despre placa asta de baza lasati link sau scrieti aici

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe o placa PCI expres? Nu exista asa ceva. Slotul este PCI-e (express) sau o placa video are slot PCI-e. Procesorul se pune pe o placa de baza, intr-un socket pe o placa de baza care are o denumire si un model. De exemplu: o placa de baza este Gigabyte si modelul poate fi G41M-ES2L. Asta trebuie sa ne spui tu ca sa putem ajuta. Daca nu stii denumirea ia de pe net programelul CPU-Z si citeste ce scrie la mainboard.