| Cristi3672 a întrebat:

In Feb 2023 am cumpărat un Invertor de sudura INTENSIV Arc 180 VRD, 10-180A, 8KVA, electrod 1.6-4.0mm. L am folosit o dată la 2, 3 luni pentru un gard de 5m, pentru o ușă...Azi când l-am pornit s-a auzit un poc și n a mai pornit... Mai poate fi ceva de el? Am factura de la Altex. N are încă doi ani. E valabila doar factura pentru garanție?

1 răspuns:
| FreddieM a răspuns:

Probabil s-a ars un condensator. Da, factura e buna pentru garanție. Trimite doar un email, explici situația, dai numărul de ordine, atașezi factura și îți vor spune ei ce sa faci după.
Cheers