| FlorescuMarciel a întrebat:

În fereastra Motor de căutare apar diverse motoare dar nu apare și google

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu il ai setat.

| FlorescuMarciel explică (pentru darrio2007):

Și cum îl setez. Aseara era totul ok și dimineață era așa cum spun.

| gabicoo a răspuns:

Google o fi motorul de căutare implicit. Despre ce Browser este vorba?

| Bula a răspuns (pentru gabicoo):

Doar in Chrome sau daca ș-a setat cineva, ca implicit.
Scrie in fereastra de cautare "google.ro" si va intra cautarea Google, pentru tine!

| FlorescuMarciel explică (pentru Bula):

Așa am făcut, se deschide google dar la următoarea lansare istoria se repetă nu găsesc google în motoerele de căutare. Cum îl introduc acolo ăn lista motoarelor? Mulțumesc

| Bula a răspuns (pentru FlorescuMarciel):

Vezi la setarile (cautarii), daca nu poti introduce acolo.

| FlorescuMarciel explică (pentru Bula):

De unde să-l iau? În Setări / „Motor de căutare" nu există!

| Bula a răspuns (pentru FlorescuMarciel):

Vezi la paginile unde este motor de cautare! (de exemplu: on browser, cand apare si o pagina de internet.
Cauta!
(unde sunt cele 3 liniute sau puncte, in dreapta-sus a ecranului telefonului)

| FlorescuMarciel explică:

Da. Lansez google chrome din bara de meniu și îmi apare,, search.homesearchtab.com. Introduc „google" și de data asta se deschide. Vreau să declar google ca motor prestabilit dar în fereastra motor de căutare nu găsesc google (găsesc yahoo (prestabilit), Microsoft Bing, Yahoo!, Secure Search, Yandex...).