| ForbiddenLove a întrebat:

In legatura cu Photoscape:Am vazut o poza modificata de cineva cu photoscape si avea scris fain ceva pe poza.stiu ca daca vrei sa scrii ceva pe poza intri la object si dai click pe "T" dar chestia e ca nu stiu sa schimb scrisul...de ex sa fie niste litere de mana. sper ca ati inteles...ma puteti ajuta? plzz

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

Pai depinde ce fonturi ai tu in windows, exemplu: arial, comic sans mersi si asa mai departe. Mai intai, downloadeaza ceva fonturi si apoi intri in Photoscape.

Fonturile le poti downloada de aici:
http://www.dafont.com/
http://www.1001freefonts.com/
http://www.ffonts.net/

Le pui in My Computer - Local disk C - windows - fonts.

Succes!:)

| RenyRenataReni a răspuns (pentru DiDi):

Eu am incercat si nu mi-a reusit crying

6 răspunsuri:
| M' a răspuns:

Mai jos este text-selectezi acolo ce scris vrei

| akind a răspuns:

Pai alegi de acolo stilul pe care il preferi. am impresia ca Papirus li Monotype Corsiva imita scrisul de mana

| ForbiddenLove explică:

Stiti care e chestia... mie nu imi apar decat cele mai plictisitoare chestii alea cu arial, cu courier, times new si toate scrisurile sunt cam la fel si am descarcat si fonturi de care mi-a zis "beautiful disaster" si nu imi apar...cryingcrying

| ladycoffee a răspuns:

Da, pai: cum introduci scrisul acolo, ai mai multe optiuni dupa... de exemplu maresti caracterul, ingrosi/subliniezi textul...acolo trebuie sa ai si niste optiuni cu tema caracterelor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Trebuie sa intrii pe google sa cauti fonts pentru photoscape. si sa le bagi in control panel - fonts ...intrii in photoscape sicautsi scrisul respectiv!