| Marin_Marian_1959 a întrebat:

Intel HD Graphics 3000 Aceasta placa videeo integrata este buna pentru editare foto video? Este vorba ddee laptop "HP Elitebook 2560p Core i5 2520M/4GB/320GB/DVD-RW"

2 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Nu, doar daca timpul tau nu conteaza. Pentru editare video ai nevoie de o placa video dedicata iar daca scoti bani din aceasta activitate este indicat sa cumperi una profesionala dedicata acestei activitati : http://www.emag.ro/......rand/pny/c
si bineinteles sa renunti sa faci asta pe laptop.

| CPAElites a răspuns:

Ce fel de editare?
Gasesti PC-uri second hand pentru editare, cu procesor Xeon si placa video Quadro.