| AlexVizitiu a întrebat:

Internetul(doar partea de ethernet, wireless merge fără probleme) nu mai funcționează.Windows-ul nici nu mai recunoaște conexiunea(cel puțin nu o afișează). Am încercat să dau restart router-ului de câteva ori dar fără folos.(nu mă pot conecta nici la meniul routeru-lui). Mentionez ca toate au început după ce am defragmentat partițiile (folosind Auslogics DiskDefrag) și am restartat PC-ul.Cum aș putea rezolva problema?

1 răspuns:
| WeAreSmart a răspuns:

1. Reinstaleaza driverul ethernet
2. Fa un restore la Windows sau reinstaleaza-l.
3. Reseteaza routerul (de obicei e o gaura mica in care apesi cu un chibrit sau ac)