| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare.Incerc sa-mi instalez TV Maxe.Scriu sudo add-apt-repository ppa:venerix/blug.Imi face ce-mi face.Scriu sudo apt-get update.Imi face updatarea.Mai departe scriu sudo apt-get install tv-maxe.Imi zice in felul urmator.Citire liste de pachete.Terminat.Se construieste arborele de dependenta. Se citesc informatiile de stare.Terminat. Unele pachete n-au putut fi instalate.Aceasta ar putea însemna ca ati cerut
o situatie imposibila sau ca folositi distributia instabila in care unele pachete cerute n-au fost create inca sau au fost mutate din Incoming.Urmatoarele informatii ar putea sa va ajute la rezolvarea situatiei. Urmatoarele pachete au dependente neindeplinite.tv-maxe.Depinde sp-auth dar nu este pe cale sa fie instalat.E:nu pot corecta problema.Ati tinut pachete deteriorate.Ce sa fac?
?
Am folosit si autoremove in terminal si tot nu am rezolvat problema.Am folosit si sudo apt-get install -f si tot nu am vazut nicio imbunatatire in privinta asta.Ce pot sa fac sa nu-mi mai saboteze instalarea?

1 răspuns:
| Zoricutzu a răspuns:

Fie o nouă reinstalare, dacă aveti pachete deteriorate, a întregului SO, și (am pățit și eu ceva asemănător ) nu faceți update, da, mie nu mia mai mers aproape nimic după un update al SO.
Sau altă sursă pentru tv-maxe.
In ubuntu pe care l-am folosit se putea cu alte doua variante de instalare software...
sau altă aplicație asemănătoare.