| djacido a întrebat:

Intrebare pentru cunoscatori in calculatoare: Cat de bun este PC-ul urmator(Pentru Jocuri)?: Windows XP Service Pack 3, Computer: Pentrium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz,2.52 GHz, 1GB Ram, Placa video 256MB. Daca se poate sa imi spuneti ce mai trebuie schimbat pentru a rula jocurile mai bine. Puteti da raspunsul si in procenteyin yang. Mersi. Dau Funda.Bafta.

Răspuns Câştigător
| Toxic a răspuns:

Varza placa video in rest acceptabil mai baga vreo 2 GB Ram procesorul e bun. Ce placa video ai ATI, Nvidia?

4 răspunsuri:
| marian123 a răspuns:

Pai e foarte bun pentru jocuri dar daca vrei sa mai schimbi ceva schimba Ramul cu unul de 2 gb si placa video cu una de 1 gb si o sa iti mearga cam toate jocurile din zilele de aziwinking big grin Funda?

| alexgogo a răspuns:

30% nue cine stie ce avion, noutatile anului nu vor merge. de ja 2300 lei in sus investiti (fara monitor) poti sa zici ca mergge orice joc decent, nu full.

| noname_1435 a răspuns:

Pai bagai un prcesor de trei si o placa de un gb si rami mai adugai un gb si nu iti mai faci probleme ca toate jocurile o sa mearga

| Boss_Mihai_2001 a răspuns:

1procesoru e bunicel placa de baza la fel ramu praf macar mai ia-ti un gb sa ai 2 gb ram si ubgradeazati windowsu nu-i obligatoriu depinde doar de suportul Microsoft