| GicuGagicu a întrebat:

Intrebarea zilei: Mecanic sau Web Designer?
sunt un tanar de 22 de ani f istetz(zic eu) si cu 2 pasiuni f mari. masini, motoare, mecanica si Website-uri, webdesign. tin sa precizez ca ma pricep f bine atat la una cat si la cealalta insa vreau sa fac un curs de perfectionare si totodata sa urmez aceasta meserie pentru o perioada indelungata. astept parerile voastre.
raspunsurile competente vor primii puncte si cel mai bun fundita

Răspuns Câştigător
| Skyring a răspuns:

Treaba cu website-urile merge bine si daca esti destul de priceput asa cum spui atunci nu ar trebui sa ai probleme decat sa gasesti ceva stabil si convenabil. parerea mea e ca asta ar fi o munca relativ lejera. dar in acelasi timp impartasesc si pasiunea pentru motoare [oarecum] si e ceva atat de satisfacator incat uneori merita happy. acum daca m-as pune in situatia ta m-as stradui sa caut ceva pe latura calculatorului caci dupa cum am zis e ceva mai lejer, nu stiu daca e mai bine platit, depinde si de job dar e mai placut ceva ce te stimuleaza creativ si pot deriva multe din domeniul asta. [incerc sa nu las un wall-text aici, ma straduiesc deci stay with me XD] in viitor daca te gandesti la o familie, presupun ca ar fi mai usor sa le fi aproape de acasa decat dintr-un garaj [desi nu e o mare problema asta] precum poti sa mergi pe chestia cu mecanica si intre timp sa mentii si pasiunea pentru web. happy nu stiu cat a ajutat asta dar macar sper ca a fost un sfat ce cat de putin a contat pe moment. toate cele bune happy

4 răspunsuri:
| GicuGagicu explică:

Va multumesc f mult pentru raspunsuri. as dori si niste pareri de la cei care lucreaza in domeniu. pareri gen salariu, lucrul cu colegii, avantaje, dificultate, promovari...

| s4a a răspuns:

Designul web se poate face usor si confortabil acasa, in timp ce pentru mecanica ai nevoie de un atelier, echipamente si o echipa de lucru. Sfatul meu este sa alegi mecanica si sa pastrezi designul web pentru timpul liber. Astfel, iti poti satisface ambele pasiuni.

| marynela_6230 a răspuns:

Masinile mari, motoarele si viteza sunt marile mele pasiuni asa ca in locul tau m.as indrepta catre mecanica... fetele nu se prea pricep(deloc) asa ca voi avea nevoie de un mecanic bun. Succes

| marynela_6230 a răspuns:

Marile mele pasiuni sunt masinile mari, motoarele, si viteza asa ca voi avea nevoie de un mecanic bun in viitor. mult succes