| EduardTPU a întrebat:

La ce laptop cu pretul de aproximativ 5000 ron (50 de milioane vechi) sa optez? Ce marca, daca nu aveti un model anume in minte? Sa iau in considerare si vreunul de la firma apple? Ce ma sfatuiti?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai Apple in banii astia iti da ceva low-end. Dar zi la ce vrei sa folosesti acest laptop: sa te tina bateria, jocuri, filme, uzica, programare etc(da-mi pm daca vrei ajutor)

| MLVenus a răspuns:

Apple in niciun caz, doar daca il iei de fita...dar nu te sfatuiesc sa dai o caruta de bani pe el pentru ca cei de la Apple pun mai mult accentul pe design si mai putin pe performante. Poti sa iti iei un Acer, HP, packard bell, Asus, etc. Acum depinde si pentru ce vrei sa il utilizezi, orienteaza-te si tu dupa configuratii, nu conteaza doar firma. La 5000 ron poti sa iti iei o configuratie destul de buna, de ex: procesor Intel core i7-i5, 4-6 Gb ram ddr3, placa video nVIDIA 512Mb -2 Gb, hdd 500-750 Gb, etc. Am dat un exemplu de configuratie, firma nu e asa importanta pentru ca oricum sunt cateva firme care fac componetele. Daca vrei unu pentru jocuri iti recomant Alienware dar o sa te coste ceva. happy

| sltlp a răspuns:

Uite, daca vrei jocuri ai asa ceva http://www.pcgarage.ro/......e-premium/ sau daca preferi aplicatii si editari si filme si mai putin jocuri(doar pe mediu-high, unde celalalt duce totul la maxim) ai acest XPS http://www.pcgarage.ro/......-aluminum/