| tonyc7 a întrebat:

La o plasma tv Samsung se potriveste orice tip de telecomanda? Sau trebuie tot telecomanda Samsung?

2 răspunsuri:
| nicolass27529 a răspuns:

Trebuie telecomanda specifica acelui televizor

| NLS a răspuns:

Exista telecomenzi universale,
dar nu controleaza decat niste functii esentiale, nu toate.

Mergi la service-uri care repara tlevizoare din orasul tau, spune-le modelul TV-ului, si stiu ei ce sa iti dea.
Ajuns cu ea acasa, va trebui sa urmezi atent instructiunile (scrise sau indicate de ei), trebuie sa introduci/tastezi un cod din acea telecomanda, in functie de brandul televizorului.

Daca chiar e plasma, e foarte greu sa gasesti telecomanda originala in 2024, nu se mai fabrica din 2010 asa ceva (daca e Panasonic cumva, atunci din 2013).