| Cristi3672 a întrebat:

La plata cu cardul pe un site, după ce cardul vechi a fost schimbat și am primit un nou card cu număr, cum își dau seama cei de pe site că e vorba de aceeași persoană dacă mi am schimbat și numele, țara, codul poștal?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu intereseaza pe nimeni asta, site-ul verifica doar daca datele cardului sunt corecte si exista suma respectiva.

| Simpatic a răspuns:

Ai chestii dubioase de facut sau ce?
Nu are importanta ca plata sa fie facuta fix de pe cardul unei persoane care si detine contul pe o anumita aplicatie!
Pot sa fac plata cu cardul lu bunica, si sa-mi cumpar eu adidasi! contul pe acea aplicatie fiind pe numele meu, cardul nu!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai impresia că trebuie să își dea seama?

| ioana748 a răspuns:

Nu cred ca ar putea sa faca legatura.
Totusi sa iei in considerare ca oricate nume ai schimba CNP ul ramane acelasi.

| Cristi3672 explică (pentru ioana748):

Nu vad ei CNP ul, e vorba de un site străin pentru cumpărare de tokeni pentru fetițele obraznice, nu e magazin online de haine? e mai complicată treaba și n o să gasesc eu aici răspuns...PS o singură dată pot cumpăra cu un card cu 90% reducere respectivii tokeni...

| suntserios a răspuns (pentru Cristi3672):

Schimba și IP ul.

| Cristi3672 explică (pentru suntserios):

L am schimbat mereu, că doar nu visezi românce fără VPN

| Cristi3672 explică:

Probabil că trebuie să pun întrebarea celor care sunt,, AS" pe LJ...