| matrix100 a întrebat:

La un laptop se poate vedea cate ore a fost aprins? multumesc

Răspuns Câştigător
| Nick95 a răspuns:

Doar daca e hdd-ul original...
https://www.youtube.com/watch?v=KZH0mdGOe5M
poti cauta programul si pe google.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt mai multe metode:
1. Folosesti un program care citeste si afiseaza informatiile S.M.A.R.T a hard discului (de exemplu HD Tune). Printre alte informatii gasesti si numarul de ore si numarul de porniri ale hard disk-ului. Poti citi cu doua ocazii diferite, iar diferenta va da orele de folosire.

2. Daca este instalat un program de supraveghere, se poate face un logo a pornirilor si eventual ale opririlor sistemului.

3. Unele sisteme profesionale au incluse sisteme de inregistrare ale sesiunilor de functionare, care se inregistreaza in memorii speciale. Aceste sisteme inregistreaza exact pornirile si opririle sistemului, chiar daca sunt deconectate accidental de la retea.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, chiar se vede fiecare miscare pe care ai facut-o, ce ai deschis si pe ce site-uri ai umblat, pas cu pas, minut de minut.
Toate se gasesc in Istoricul acelui computer!

| GPA a răspuns:

Intra in bara de start, deschide run->cmd și scrie systeminfo.
Caută (System Up time)

| Axattys a răspuns:

Când l-ai deschis prima oară și vezi câte ore l-ai ținut deschis sau:
- deschizi task Manager
- te duci la tab-ul „Performane"
- și vei vedea la CPU jos acolo „Up Time". Acolo afli cât timp a fost ținut calculatorul deschis. Știu că asta era o metodă

| Hundrea a răspuns:

Poti si cu programul shutdown timer.