| Happppy1 a întrebat:

Laptop-ul meu are o problema. Unde trebuie sa afiseze ceva de exemplu alb, afiseaza albastru si culorile sunt distorsionate, se formeaza o tenta albastra care palpaie.

(trebuie sa mentionez ca acum o luna l-am dus la service pentru o curatare si vara asta a suferit o inlocuire de display.
Mersi ☺

2 răspunsuri:
| th3end a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, probabil e de la placa video. insa acum depinde cum ai tu placa video integrata sau dedicata, daca o ai integrata problema poate veni din placa de baza. totusi verifica placa video cu TV-out incarca sa conectezi tv-ul la laptop sa vezi daca e de la placa video. daca la tv nu patesti aceleasi probleme inseamna ca e de la monitorwinking

| AnonimaSecretá a răspuns:

Mai trebuie sa il duci la un specialist, ala nu si-a facut ca lulmea meseria