| Otto2014 a întrebat:

Laptop-ul meu e caldut in partea de jos a ecranului,e o problema? Mentionez ca nu are probleme de functionare, si e cam vechi.

14 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poate e din cauza ca toate laptopurile se incalzesc. Daca persista trebuie curatat. Sau ia un cooler.

| Otto2014 explică (pentru DoarBogdan):

Cooler-ul aeriseste destul de bine, nu e de la el.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

E din cauza neonului din display ( ai zis ca din partea de jos a ecranului ). Stai linistit nu-i nici o problema

| Otto2014 explică (pentru AdrianBoss17WOLF):

Si pot rezolva, sa nu se mai incinga acolo?

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru Otto2014):

Pff nu preea ai cum. du-l la un service ( in ce-l mai rau caz, posbil sa fie si invertorul de vina) Daca se dovedeste c e totul ok na-i cam ce sa-i faci.

| TheFragranceMaster a răspuns:

Ai un soft care sa-ti arate temperatura, hard si cpu? E normal sa fie cald, doar functioneaza, nu? Partea de jos a ecranului preia caldura laptop-ului.

| Otto2014 explică (pentru TheFragranceMaster):

Nu,era de la el, daca tin luminozitea la mai putin 75% merge cum trebuie.

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru Otto2014):

E perfect atunci! Ca e cam vechi e de obicei o problema, al meu e o antichitate din 2007 dar cu un pic de intretinere merge perfect! Am in taskbar CPUTempWatch, nu consuma mai nimic si e extrem de util, arata temperaturile cpu minime-maxime.

| Otto2014 explică (pentru TheFragranceMaster):

Eu am unul din 2009, e un Acer extensa 5230

| User9006 a răspuns:

Cauta o surubelnita potrivita, dai capacu jos si sufla prafu ala de pe coolerul de racire happy

| Otto2014 explică (pentru User9006):

Am spus ca e in partea de jos a ecranului, cooler-ul respira destul de bine.

| User9006 a răspuns:

Are dreptate adrian daca e in partea de jos a dispay

| InsanitynVain a răspuns:

Probabil ca îl emoționezi atunci când îl iei în brațe.

| Otto2014 explică (pentru InsanitynVain):

Ahh,asa e, nu se mai emotioneaza la fel, laptopul.