| SingleForOne a întrebat:

Lucrez la o companie de colectare de date, informatii publice despre alte companii. Foloseam un site "vat-search.eu" pentru a cauta vat al fiecarei companii din Europa.
O perioada, vreo doua săptămâni, am folosit acel site fara înregistrare sau varianta platita. Pe urma, nu imi mai da acces la site, trebuie sa astept 24 de ore pentru fiecare 5 site-uri gratuite cautate. Am incercat si pe alt laptop, si pe doua telefoane, aceeasi problema.

Cum de stie site-ul ca sunt aceeasi persoana, folosind acelasi site, dar de pe alte device-uri? Fiecare au IP diferit sau ceva de genu

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesti aceiasi conexiune de internet asa ca este vorba de acelasi IP. Incearca cu un VPN.

| Momentan a răspuns:

Dacă te conectezi la același wifi/rețea nu diferă.
Foarte ușor pot să fie niște restricții tocmai pentru a-ți crea un cont. Oricum termenii și condițiile sunt actualizate de mai puțin de o lună. Nu poate fi gratis la nesfârșit, de altfel.