| alexandrubt13 a întrebat:

Ma intereseaza un sistem de prindere televizor led 4k de perete care e cel mai bun sistem, ala fix sau cu orientare in unghiuri care e inaltimea recomandata?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

DAca televizorul e mai mare de 50inch, sistemele fixe sunt mai bune, mai stabile.

LA un TV de pana in 43inch, sistemele flexibile sunt ok, de preferat sa aiba balama si sus si jos, si la mijloc bratul flexibil de care se prinde suportul VESA (100x100 sau 200x200).

Inaltimea nu e "standardizata".
Cunosc persoane care isi tin TV-ul pe o noptiera de 45-50cm inaltime (decupajele din mobila de living sunt tot pe la aceasta inaltime),
iar altii il au la 1, 5m sau mai sus (depinde si cat de inalta e camera, si de distanta dintre tine si TV).