| remusrufa a întrebat:

Ma intreb de cateva zile daca exista cu adevarat sponsori?!? Am si eu un post de radio dar nu am multe... si as vrea sa ma sponsorizeze cineva daca cunoaste-ti pe cineva sau vreo firma nu ezitati sa postati e-mail-ulhappy Astept Sponsorihappy

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

DAR...inainte de sponsori iti trebuiesc ascultatori, pe acestia poti sa-i atragi prin diferite concursuri, dedicatii muzicale etc

2 răspunsuri:
| georgehari a răspuns:

Fă un mic plan de afaceri, un dosărel care să conţină publicul-ţintă, specificul radioului, cheltuielile preconizate, bugetul de care dispui, ce oferi sponsorilor, ataşează fragmente de emisiuni, profilurile realizatorilor etc. Cu ăsta mergi la sponsori. Scrie în limba română, că văd că ai probleme ("cunoaşte-ţi").

| JayLeno a răspuns:

Pai depinde si de cat de mare ai aria de acoperire. poti sa incepi cu fluturasi prin zona de acoperire, propui tipuri de reclame la preturi mai studentesti pentru inceput.