| wally2009 a întrebat:

Mai, am si eu un microfon si nu se aude, mufa de la microfon este alba, dar eu am in spatele unitatii am doar 3 gauri:verde, roz si galben. Unde il bag? Adica in ce gaura?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Aia roz.Nu contează culoarea mufei jack ci culoarea mufei pc-ului, dar la unele tipuri de plăci audio detectarea se face automat în funcţie de device-ul cuplat în jack.Succes

1 răspuns:
| Liviucu a răspuns:

In cea roz. Dar probabil nu ai driver-ul de la sunet instalat, altfel nu imi pot da seama de ce nu iti merge. Vezi boxele, vezi microfonul sa nu-l fi cumparat ars... Pot fi multiple cauze.