| Robitzz a întrebat:

Mai merită un RX 580 de 8GB?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu ea. De exemplu: pentru mine nu merita. Nu fac decat sa ma joc jocuri micute, de plictiseala, sa fac documente in Office, si sa editez, si sa printez acele documente si poze. Mai depinde si ce unitate ai. Trebuie sa se potriveasca cu procesorul.

| Adi1987 a răspuns:

Nu merita, strange banii si cumparati rtx 4090 sau rtx 5090 pentru cele mai bune performante, poti juca si la rezolutie 8k 60 fps ultra

| Andrei0410 a răspuns (pentru Adi1987):

Degeaba își cumpără o placa de baza foarte buna ca o sa ii facă bottleneck daca nu are si celelalte componente la același nivel.