| Artego a întrebat:

Merita sa cumpar Monitor Led, unitate expert digital gamer 4096 ram, placa nVIDIA geforce g70 2gb cu processor Intel 3 ghz, mouse Microsoft si tastatura Microsoft.

Cel mai bun raspuns Funda, explicati de ce este bun nu doar : "da e bun, funda?".

Răspuns Câştigător
| nuarde a răspuns:

Ce firmă este placa video? Ce rost are să-ți cumperi pc gata făcut, cănd poți intra frumușel pe site-uri și sa cauți piesele care le dorești tu. Dacă vrei pc pentru jocuri, atunci amd-ul este sufficient de bun! Ori cum, dacă nu te pricepi la configurații, mergi totuși pe cea aleasă de tine acum. E aiurea, fiindcă trăim intr-o societate in care avem de ales intre multe produse și de multe ori suntem induși in eroare! Ori cum, sfatul meu este să mergi pe această configurație. Te complici prea tare pe urmă. Eu cu 500 de euro iți fac un pc super, dar am avantajul că mă pricep să aleg piesele și știu și ce piese imi trebuie. Sincer să fiu, nu cred că va sta nimeni să-ți explice cum să-ți faci o configurație pentru pc. Nici dacă-l plătești! Deci singura soluție este să te interesezi tu de ce componente iți trebuie și să inveți cum se configurează. Baftă!

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Sincer, nu!
Ca orice alt sistem gata asamblat, este o MIZERIE.
Spune ce buget ai si te ajut cu o configuratie(sa inteleg ca ai nevoie de monitor si unitate), la care adaugi asamblaree la comanda, si primesti ssitemul cu ce vrei tu in el, stii exact e ai acolo, insa nu trebuie sa asamlezi tu sau altceva.