| MetfeXs a întrebat:

Merita sa imi cumpar o placa de baza soket AM2 ddr2 pentru ca am o placa video pci express 256 msi si un procesor 2, 4 ghz AMD Athlon scoket AM2? Eu vreau sa imi mearga jocuri din 2010 -2012 pus ca mai pun rami

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Nici o placă de bază, indiferent cât de bună este, nu va face nici o diferență.
Procesorul tău este mult prea vechi și depășit pentru a rula absolut orice joc nou și nici placa ta video nu este mai presus.
Pentru jocurile noi, ai nevoie de cel puțin un procesor dual core, 4Gb DDR3 și o placă video de 1Gb DDR3.
Cu ce ai tu, nu o să poți juca niciodată jocuri noi.

2 răspunsuri:
| 000MadMAX000 a răspuns:

Cu placa aia si procesorul ala poti pune tu si 8 gb de ram tot nu o sa iti mearga jocuri in 2012, sunt prea slabe componentele, cumparati o placa de baza cu sochet care sa aiba si am3, am3+,ca sa poti pune un procesor mai bun.

| MetfeXs explică (pentru 000MadMAX000):

Dar o placa de baza care sa suporte macar placa video. plzzzz

| 0rlando a răspuns (pentru MetfeXs):

Nici o placă de bază, indiferent cât de bună este, nu va face nici o diferență.
Procesorul tău este mult prea vechi și depășit pentru a rula absolut orice joc nou și nici placa ta video nu este mai presus.
Pentru jocurile noi, ai nevoie de cel puțin un procesor dual core, 4Gb DDR3 și o placă video de 1Gb DDR3.
Cu ce ai tu, nu o să poți juca niciodată jocuri noi.