| GeorgicaGaming69 a întrebat:

Merita sa invat c# prin intermediul unei carti?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur. Dupa poti sa incerci si pe diverse siteuri si diverse aplicatii sau proiecte de nivel mai avansat.

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Nu mi se pare o metodă prea buna învățatul programării prin intermediul unei cărți.

E destul de greu de urmărit, trebuie citit cu atenție, de multe ori se crează un program simplu și se dezvoltă în unul mai complex, in carte trebuie sa fi extra atent la ce linii de cod a modificat autorul.

Din tutoriale mi se pare mult mai facil de învățat.

| GeorgicaGaming69 explică (pentru PainTech):

Am sa iau asta in considerare, multumesc mult

| zilog a răspuns:

Mie mi-se pare mai ușor să ai o carte de hârtie lângă tine și să încerci tot ce scrie în carte șî on-line pentru că e mult mai ușor așa
cărțile în general sunt făcute pentru oameni care nu au internet așa că îți explică acolo mură în gură ca să înțelegi doar din bucata aia de hartie tot ce era de înțeles
pe când pe internet mai zic că lasă să mai caute și el pe alte site-uri
sau in care te ia de la zero
pe cand pe site-uri se asteapta sa stii si tu ceva